Knihovna:

Mafie


Autor: Sallasar

Chlapy, špinavá práce. Zavelel John do pootevřených dveří jednoho nechvalně známého irského podniku v Bostonu. Z podniku se vyvalilo pět chlápků a všichni se naskládali do černé dodávky značky ford. Kde je ten mladej? Táže se John ostatních v autě. Zezadu z auta se ozvalo: Šéf ho poslal domu, tak mu zavolej. John beze slova zvedá mobil a vytáčí číslo. Dovolat se mu podaří až na několikátý pokus. Billy máme tu akci, přišel typ. Ta krysa je na Summer street 762 na střeše. A hni kostrou! Po několika minutách jízdy dorazili k cílové pozici. Zaparkovali před budovou a schovávaje zbraně pod bundami, vyrazili vzhůru. Clife, Matte jeďte výtahem. My jdeme po schodech. Zavelel John a vyrazil vzhůru po schodech.

V posledním podlaží zaslechl John zvuky a tak vrazil do velké místnosti, do níž vedly jediné dveře v tom patře. Byl tam starší muž, který se ho obratem dotázal, zdali nemá oheň. Kde je ta krysa! Vyhrkl na něj John a spolu s ostatními, jelikož i ti dva zrovna dorazili výtahem, se na něho vrhli. Kde je ta krysa? Zopakoval ještě důrazněji John, ale odpovědi se nedočkal.

Billy zrovna dobíhal k cílové budově, když před něho vysokou rychlostí dopadlo tělo. Okamžitě se zastavil a stál strnule na místě. Celý obličej, ruce, kalhoty i triko měl od krve. Takhle tam stál asi dvě minuty a celý rozklepaný si prohlížel své zakrvavené ruce a osobu, která před něho spadla. Najednou z budovy rychle vyběhl John a jeho čtyři kumpáni a běží k dodávce. Vybíhající John si všimne Billa. Kde si dop*? Bill bez váhání rychle odpovídá: Byl jsem na nákupu, nebyl tam signál. A odtud běžím rovnou sem. Podívá se Johnovy do vrásčité tváře. Padej do auta. Odfrkne John a mávne rukou.

Ve chvíli, kdy John nastupuje do auta, vyběhne zpoza rohu trojce neuniformovaných policistů a okamžitě začínají střílet. John je zasažen do břicha vrávorá opřený o dodávku. Otevřou se boční dveře dodávky a John je vtažen dovnitř. Jeď, kur*, jeď. Zařval jeden z Johnových kumpánů a dodávka se rozjela.

V podniku, ze kterého John a jeho kumpáni vyrazili, teď leží umírající John. Marně se ho snažili ošetřit a lékař, který by ho bez zavolání policie ošetřil je v nedohlednu. Nad ním stojí Billy a chvíli se na něho dívá. Najednou John z poslední sil promluví: Proč? Přičemž na Billa vyprskl notnou dávku krve. Co proč? Diví se Billy, když si utírá krev z obličeje. Jsi jedinej kdo nedorazil na sraz, jedinej jsi přišel pozdě!! Vyprsknul John. Už jsem ti říkal, byl jsem na nákupu a nebyl tam signál. Snaží se obhajovat Bill. Vím to, ty si ta krysa Billy. TY!!! Jako jedinej si přišel pozdě. Dal jsem ti špatnou adresu, ale ty si i přesto dorazil na tu správnou. Jak by si ji asi tak mohl vědět, kdyby už jsi tam nebyl? Přičemž vyprskl další dávku krve. Billy ve chvíli, kdy mu vpálil jeho prozrazení přímo do obličeje rychle sáhl po své „devítce“, ale dřív než ji stihl vytáhnout, John ještě dvakrát zachrčel a zemřel. Bill sundal ruku ze zbraně a zvedl se od Johna. Otočil se na patě a se slovy, je mrtvej, jdu domu, odešel z podniku.

Zpět